Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi

Güzel Sanatlar Bölümü


Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörlüğü tarafından, akademik yılın sonunda öğrencilerin yıl sonu yorgunluğunu üzerlerinden atabilme ve sınav öncesi kısa bir süre içinde olsa farklı bir ortam yaşayabilmeleri  amacıyla “Kültür Sanat Etkinliği” düzenlendi.

 Güzel Sanatlar Bölümü tarafından Halk oyunları; ebru, resim, tiyatro, fotoğraf sergileri ve konser programları düzenlendi. Etkinliklerde Rektörümüz Prof. Dr. Durmuş Deveci, Azerbaycan Hazar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Prof. Dr. Hamlet İsahanlı ve protokol üyeleri ile birlikte Avşar Yerleşkesi Aslanlı Park’ta, “KSÜ Öğrencileri Resim ve Fotoğraf Sergisi” ve ebru standını ziyaret ederek ebru çalışması yaptı. Karakalem ve yağlıboya resim çalışmalarının yapıldığı stantları da gezen Deveci, yapılan çalışmaları incelerken, fırça ve paleti eline alarak resim konusundaki yeteneğini de gösterdi.

Ebru Standı


Karakalem Standı


Yağlıboya Standı

Akrilik Standı


Suluboya Standı


Kültür Sanat Etkinliği’nin bir diğer adresi de KSÜ Avşar Yerleşkesi Merkez Kafeterya idi. Burada yer alan “KSÜ Öğretim Elemanları Karma Resim Sergisi” ve “Ebru Sergisi” açılış kurdelesini Kahramanmaraş Vali Yardımcısı Sultan Doğru, Rektör Deveci, konuk Rektör İsahanlı ve rektör eşleri birlikte kestiler.


Tiyatro GösterisiRe Team KonseriEtkinlikler, Cahit Zarifoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen Okt. Arzu Mustafayeva ve Arş. Gör. Merve Tulya Yılmaz’ın piyano-keman resitali ile son buldu.